DRAHÉ  KAMENY  -  ŠPERKY

URČENÍ  a  OCENĚNÍ


na základě aktuálních odborných INFORMACÍ a CEN

z placených důvěryhodných zdrojů

Objednávky služeb a všech ostatních profesních záležitostí
 po dojednání termínu telefonem jen v prac. dnech
10.00 - 12.00  a  14.00 - 17.00 hod.     :


721 331 417


nebo     e-mail :   kmarik@post.cz 

Poštovní  adresa :

MINERAL  &  GEM  COLLECTION
Karel MAŘÍK
Seidlova 477/10
142 00 PRAHA 4 - Kamýk

          Czech Republic         


 

SPECIALIZOVANÁ moderní laboratorní výbava

Více než 30 LET PRAXE
doplňované potřebnými novinkami

Záruka ETICKÉHO jednání

Dlouhodobě stabilní ZNALEČNÉ (zde)


FAKTA, INFORMACE A SLUŽBY, KTERÉ JSOU VEŘEJNOSTI NABÍZENY
 
PROSTŘEDNICTVÍM TÉTO  WWW.GEMSMARIK.COM,  JSOU V PROFESIONÁLNÍCH

KVALITÁCH, KTERÉ BYLY ZÍSKÁVÁNY V DOBRÉ VÍŘE.


PROVOZOVATEL TÉTO STRÁNKY PROHLAŠUJE, ŽE JEJÍ ATRIBUTY JSOU MÍNĚNY

TAK, JAK JSOU, BEZ MOŽNOSTI DVOJAKÉHO VÝKLADU,

NEKALÉHO OBOHACOVÁNÍ A BEZ ZÁVISLOSTI NA DRUHÝCH

SUBJEKTECH, ZVLÁŠTĚ PAK POLITICKÝCH.


 

Firma  MINERAL & GEM  COLLECTION  bude na portálu GEOSVĚTA
přispívat v nepravidelných intervalech pokračováním historického pohledu
po životech osobností, které se zasadily o vznik a rozvoj mineralogie, geologie, montanistiky
a paleontologie v našem regionu.
OTEVŘTE  ZDE DÁLE ZDE POTOM ZDE


 

PRŮVODCE
prohlédněte prosím následující body a pozorně projděte odkazy, nenaleznete-li co hledáte, kontaktujte mne.

 Ti z Vás, kteří potřebujete kvalitní určení a odhad Šperků, Drahých kamenů, Kapesních hodinek a Mincí, naleznete bližší informace pod tlačítkem  ZNALECKÉ  SLUŽBY včetně tabulky znalečného  (+ info : 1- Vzdělávací kurz - Základy gemologie a 2- Fasetové broušení DK).

Pokud patříte mezi sběratele Drahých kamenů, nebo jako klenotník potřebujete osadit šperk vhodným Drahým kamenem, zvolte tlačítko  PRODEJ  GEMS.

Seznámení s moderním laboratorním vybavením, které používám ke stanovení kvalit vyšetřovaných subjektů a jejich dokumentaci ve Znaleckých Certifikacích  :  stiskněte prosím poslední tlačítko  LABORATOŘ.


 Kniha, jejíž obálka je vpravo, je v prodeji v knihkupectvích za doporučenou maloobchodní cenu Kč 499 a na knižních internetových portálech s různými slevami. Zájemci mne mohou kontaktovat na mobil
 721 331 417, neboť mám k dispozici výtisky za cenu Kč 450, pro zájemce s autorským
věnováním.
V knize s více než 300 stranami nalezne čtenář postupy ke stanovení vlastností drahých kamenů, jejich kvalit a cen. Popsány jsou tradiční i nové metody zkoumání drahých kamenů pomáhající je odlišit od jim podobných, syntetik nebo simulantů. Poskytuje komplex informací ke každému druhu tak, aby plnila úkol nejen populárně naučný, přestože je určena hlavně sběratelům. Představeny jsou transparentní drahé kameny přírodního původu, které se zpracovávají  do výbrusů s fasetami. Průsvitné nebo opakní drahé kameny jsou v knize uvedeny jen v případech, kdy by jejich absence byla nepřirozenou informační ztrátou.
Rozdělení do 5 kategorií drahých kamenů (více než 240 druhů a odrůd) se řídí podle oblíbenosti a četnosti použití v klenotnickém průmyslu, vzácnosti výskytu v přírodě společně s ohledem na sběratelský zájem, případně investiční záměr.
Předností je důkladná revize charakteristických údajů, numerických i slovních, podle aktuálně dostupných důvěryhodných zdrojů. Datová zpřesnění jsou výsledkem měření i na nových nálezech a přesnějšími metodami, nežli tomu bylo dříve. Přínosem jsou komplexní údaje o magnetické susceptibilitě, reakcích s Chelsea filtrem a reakcích s UV (KV, DV) světlem. Všechny numerické i slovní determinační údaje jsou komplexně uspořádané do tabulek v takovém rozsahu, jak je tomu u takového druhu literatury pravděpodobně poprvé. Nejvýznamnější je piktografické zobrazení normové či charakteristické barvy všech uvedených drahých kamenů s vazbou na jejich ceny, což je v literatuře tohoto zaměření rovněž premiérou.
V této knize jsou vyobrazeny surové i broušené drahé kameny v takových podobách a kvalitách, jak se vyskytují na trhu s určením pro gemologické účely všeho druhu tak, aby čtenář nepodléhal dojmu, že vše a vždy vyhlíží jako v muzejních ukázkách. Všechny uváděné gemologické popisy, postupy, výsledky a terminologie jsou odvozené z předpisů GIA (Gemological Institute of America, USA)

Postskriptum – kromě věnování tohoto titulu mé drahé zemřelé manželce Evě, jej též připisuji se zármutkem panu J. Zajacovi (Zajdovi), přispěvovateli četného materiálu pro fotografie, který skonal 21.11.2016, v období, kdy kniha již byla v tisku a bez možnosti toto věnování do ní vložit.

     

PiktogramyOriginální uspořádání tohoto titulu spolu s kvalitním a inovovaným celkovým obsahem, který je přínosem k modernímu studiu gemologie jak amatérské, tak profesionální, bylo velmi kladně hodnoceno i u zahraničních zájemců. Tato odborná veřejnost spolu s autorem by uvítali možnost vydání této knihy s lokalizací v anglickém jazyce. Překladatel s licencí rodilého mluvčího se již sám k této práci nabídl. Problémem je ale nakladatel, který zajistí nejen náklad s tiskem, ale i návratnou distribuci. Má-li někdo z Vás, kteří tyto řádky čtete možnost nějak přispět k nastartování této možnosti, nestane se sice slavným, ale určitě často zmiňovaným, jeho zásluha bude v případném dotisku dozajista vyzdvihnuta. Únor 2019 - Autor. 

Veškerý textový a obrazový obsah těchto stránek i jeho částí podléhají autorským právům a nesmí být
bez doložitelného souhlasu provozovatele této stránky kdekoliv použity.

 

 

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK ČI AKTUALIZACE STRÁNEK DNE  : 09.03.2019


12.05.2010 - Dva moderní přírůstky do Laboratoře, které slouží k dalšímu zpřesnění Vašich zakázek. Za tuto službu
 nezaplatíte nic navíc !
  ZDE >>>


=============================================================================
 

Stránky nabídek jednotlivých DK doznaly vylepšení  zařazením geografického znázornění původu příslušného DK kliknutím na vlajku.


Za připomínky a rady pro technickou tvorbu těchto stránek děkuji panu Zdeňkovi Novotnému, který byl také první,
kdo mne za strategii stránek pochválil.